آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
94437

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
الأحد / 21 شوال / 1443
تاریخ میلادی :
May 22 2022
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-001.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

قائم مقام انجمن نابینایان کشور گفت: در کشور بیش از 150 هزار نابینای مطلق و 600 هزار کم بینا(دارای اختلالات بینایی) وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، منصور شادکام عصر امروز در حاشیه سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران در بروجرد افزود: آمارها حاکی از این است که نیمی از این افراد فاقد هرگونه شغلی بوده و بیکار هستند.

وی خاطر نشان کرد: رسانه‌ها در راستای انجام رسالت کاری خود در زمینه بیان مشکلات قشر نابینا به مسئولان و جامعه اهتمام بیشتری داشته باشند.

این مسئول با اشاره به فرهنگ نادرست موجود در جامعه و ترحم نسبت به این افراد تاکید کرد: آنان در زمینه‌های مختلف توانمندی‌های عدیده‌ای دارند که جامعه می‌تواند از آنها بهره‌مند شود.

شادکام ادامه داد: مسئولان باید در راستای شناخت نیازها و مشکلات این قشر تلاش کرده و درصدد رفع آنها برآیند تا از این طریق قشر نابینا دیگر درگیر مشکلات عدیده معیشتی، شغلی و ... نباشند.

وی ادامه داد: انجمن نابینایان کشور با هدف حذف یا کاهش مشکلات جامعه نابینایان اقدامات خوب و قابل توجهی را انجام داده است، به طور مثال فراهم کردن شرایط اشتغال، مسکن، ازدواج، مناسب سازی مبلمان شهری و ... بخش‌هایی از این فعالیت‌ها را تشکیل می‌دهد.

قائم مقام انجمن نابینایان کشور اضافه کرد: این انجمن موسسه خیریه‌ای است که در طول 21 سال عمر کاری خود خدمات شایانی را به این قشر از جامعه ارائه داده است.

شادکام عنوان کرد: پیش از اجرای طرح مسکن مهر در کشور این انجمن اقدام به ساخت 125 واحد آپارتمانی برای این افراد در مناطق کیانشهر و تهرانسر کرده است.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات رفاهی، حمایتی، توانبخشی، آموزشی و فرهنگی بخشی از اهداف راه‌اندازی انجمن نابینایان کشور است، تاکید کرد: مهمترین هدف آن رسیدگی به مشکلات افراد نابینا و دفاع از حقوق آنان است که این مهم از کانال‌های مختلف پیگیری می‌شود.

این مسئول با اشاره به پیگیری قانون جامع حمایت از معلولان از سوی این انجمن تصریح کرد: این قانون هم اکنون در وزارت رفاه در حال چکش کاری و رسیدگی است که در صورت تصویب، بسیاری از مشکلات نابینایان و کم بینایان به خودی خود مرتفع می‌شود.

شادکام افزود: فرهنگ مواجهه با افراد نابینا و دید و نگرش آحاد جامعه نسبت به آنان باید تقویت شود، البته توجه مسئولان به این قشر در مدیریت و مبلمان شهری نیز نباید به دست فراموشی سپرده شود.

You have no rights to post comments

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024