آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
94440

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
الأحد / 21 شوال / 1443
تاریخ میلادی :
May 22 2022
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-001.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

قائممقام انجمن نابینایان از وجود 115 هزار نفر نابینا در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه لرستان، منصور شادکام در نشستی مطبوعاتی، شعار امسال انجمن نابینایان کشور را «فرهنگ، حرفه، آموزش، اشتغال پایدار و مناسبسازی» عنوان و خاطرنشان کرد: انجمن نابینایان ایران پیگیر قانون جامع حمایت ازمعلولیت است که ظاهرا خوشبختانه این قانون در کمیسیون اجتماعی تصویب شده است.

وی با بیان اینکه از نظرات و پیشنهادات افراد نابینا برای تصویب قانون استفاده شده است، اظهار کرد: امیدواریم این قانون با حداقل مشکل به صورت لایحه از طریق دولت به صحن علنی مجلس برود تا مشکل اشتغال افراد نابینا حل شود.

شادکام تصریح کرد: یکی از مواد قانون قبلی اختصاص سه درصد از استخدام‌های کشوری به معلولان بود، اما متاسفانه ضمانت اجرایی محکمی نداشت و مسئولان زیر بار آن نمی‌رفتند.

قائممقام انجمن نابینایان ایران با اشاره به اصلاح بخش‌هایی از این ماده قانون، بیان کرد: برنامه‌های خوبی با فراکسیون معلولان مجلس برای حل مشکلات آنان داریم.

وی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها خواست تا قانون استخدام معلولان در دستگاه‌ها را به مسئولان گوشزد کنند زیرا بسیاری از آنان و مردم هنوز افراد نابینا را باور ندارند.

این مقام مسئول، افزود: 600 تا 700 هزار نفر در کشور دچار اختلال بینایی و کمبینایی هستند.

علیاکبر جمالی، مدیرعامل انجمن نابینایان ایران نیز در این نشست، گفت: زمانی که یک شرکت صوتی تصویری اعلام کرد، قرار است یک پروژه فرهنگی برای افراد نابینا داشته باشد، یک گروه تحقیق متشکل از موسسه عصای سفید، مرکز توانبخشی نابینایان خزانه و انجمن نابینایان کشور تشکیل شد که براساس اولویت‌ها، مشکلات و نیاز نابینایان و ایجاد کتابخانه گویا و صوتی به شرکت سامسونگ پیشنهاد و خوشبختانه مورد قبول واقع شد.

وی با اشاره به داوطلبشدن افراد زیادی برای ضبط صدا و خواندن کتاب، افزود: کتاب‌های کودکان با همکاری گروه مشاور و شورای عالی کتاب کودک انتخاب، ضبط و تولید شدهاند.

مدیرعامل انجمن نابینایان ایران، اظهارکرد: تاکنون 12 باب کتابخانه در شهر‌ها و استان‌های مختلف کشور به صورت گویا ایجاد شده است.

وی تعداد افراد نابینا، تعداد کودکان و نوجوانان نابینا، نحوه استفاده از کتاب‌ها و محروم بودن مناطق را از شاخصه‌های انتخاب شهر‌ها برای ایجاد کتابخانه گویا دانست و گفت: دوازدهمین کتابخانه گویا کشور در بروجرد افتتاح می‌شود. امسال کتابخانه‌های گویای اهواز، کرمانشاه و بیرجند نیز افتتاح شدند.

You have no rights to post comments

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024