آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
99984

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
الخميس / 19 رجب / 1444
تاریخ میلادی :
Feb 09 2023
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-004.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

 

افتتاح پانزدهمین کتابخانه گویای نابینایان و کم بینایان در استان بوشهر ، شهر بوشهر

این مراسم با حضور میهمانان آقای علی اکبر جمالی مدیر عامل انجمن نابینایان ایران ، آقای مهندس منصور شادکام قائم مقام انجمن نابینایان ایران و دبیر کتابخانه های گویا

 

، سرکار خانم اوجانی مدیر مسئولیت اجتماعی شرکت سامسونگ ، جناب آقای هاشمی مدیر کل اداره کتابخانه های عمومی استان بوشهر ، سرکار خانم اشجع معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان بوشهر  ، سرکار خانم عبداله زاده از اعضای شورای شهر ، آقای دکتر عارفی ، جمعی از مدیران تشکلات و سازمانهای مردم نهاد ، کارشناسان و اعضای نمایندگی انجمن نابینایان در استان بوشهر به اتفاق خانواده هایشان و خبرگزاری ها برگزار گردید که در این مراسم آقای مهندس منصور شادکام قائم مقام انجمن نابینایان ایران و دبیر کتابخانه های گویا ویژه نابینایان و کم بینایان ضمن عرض تبریک  به خبرنگاران  و گزارشگران به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به افزایش کتابخانه های گویا گفت : تاکنون 14 کتابخانه

 

گویا افتتاح شده که با اضافه شدن بوشهر 

 

تعداد این کتابخانه ها به 15 باب می رسد.

 

که توسعه  این مراکز فرهنگی آموزشی در اولویت برنامه های انجمن نابینایان است .

 

به گزارش روابط عمومی وب سایت رسمی نمایندگی انجمن نابینایان ایران ارسنجان ، مهندس منصور شادکام ظهر روز چهارشنبه مورخ  14/5/97  در مراسم افتتاح نخستین کتابخانه گویا ویژه نابینایان و کم بینایان استان بوشهر نابینایان و کمکم بینایان با تاکید بر توجه به قابلیت ها و استعداد های نابینایان و کم بینایان اظهار داشت :  نابینایان دارای استعدادهای فراوانی هستند و باید شرایطی فراهم شود که بتوانند از امکانات مورد نیاز به صورت تخصصی  استفاده کنند.

 

وی، با بیان اینکه انجمن نابینایان  در سال 1373 تاسیس شد تصریح کرد : ساخت کتابخانه های دیجیتالی از سال 1391 با همکاری شرکت سامسونگ در راستای مسئولیت های اجتماعی عملیاتی شد و تاکنون 15 کتابخانه گویا ویژه نابینایان و کم بینایان در استانها افتتاح شده است.

 

قائم مقام انجمن نابینایان ایران با اشاره به  افزایش کتابخانه ها خاطر نشان کرد : خوشبختانه با همکاری شرکت سامسونگ کتابخانه گویا در بوشهر افتتاح شد .

 

مهندس منصور شادکام با تاکید بر همکاری شهرداری ها در توسعه این مراکز بیان کرد : کتابخانه‌های گویای نابینایان با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی، سازمان بهزیستی  و شهرداری‌ها توسعه می‌یابد.

 

وی با بیان اینکه 150 هزار نابینای مطلق و 750 هزار نفر با اختلالات بینایی در کشور زندگی می کنند افزود : این قشردر کنار نیاز مبرم به مناسب سازی محیط شهری و زندگی که این حد اقل مطالبه ی یک نابینا است . که برای رفع این معضل نیاز به عزم ملی و همت جمعی می باشد که اگرتمام سازمانها ، ارگانها  و مردم در راستای مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند و با یک برنامه ریزی دقیق و هدفمند و استفاده از استانداردهای موجود و از همه مهمتر نظارت دقیق می توان پاسخگوی بخشی از مطالبات این عزیزان باشیم. چون با شعار مشکل حل نمی شود و باید در عمل ثابت کرد.وی ادامه داد همچنین باید از امکانات فرهنگی و کتابخانه برخوردار باشند که امروز فرهنگ از ارکان اصلی کشور می باشد و کتاب و کتابخوانی رکن اصلی فرهنگ هر جامعه و شاخصه ی پیشرفت هر کشور است . که نابینایان از این قائده مستثنا نیستند چون کتاب و کتابخوانی باعث آگاهی از محیط اطراف خود و ارتقاء روحیه و جلوگیری از انزوا خواهد شد.

 

قائم مقام انجمن نابینایان ایران افزودند  : که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده 28 آئین نامه داخلی مجلس شرایط را برای کاندیداتورای نمایندگی مجلس فراهم نمایند تا نابینایان هم مثل سایر افراد جامعه از این فرصت برابر برخوردار شوند. تا این عزیزان بتوانند به طور تخصصی از حق و حقوق خود دفاع نمایند. چون ما معتقدیم که افراد سالم درک صحیحی از افراد معلول ندارند و قوانینی که در خصوص این عزیزان به تصویب می رسد پاسخگوی مشکلات نابینایان نخواهد بود.

 

قائم مقام انجمن نابینایان ایران تاکید کرد : در این کتابخانه ها علاوه بر ارائه کتاب های گویا ، کتاب باخط بریل و یک تا دو دستگاه برجسته نگار (کتابخانه الکترونیک ) که حاوی 2000 عنوان کتاب است نیز برای استفاده عموم فراهم شده است.

 

در پایان آقای مهندس منصور شادکام افزودند به امید روزی که نابینایان برای حرفه آموزی ، اشتغال و مناسب سازی دغدغه ای نداشته و از فرصت برابر مثل سایر افراد جامعه برخوردار باشند و از بانکها ، شرکتها و بنگاههای اقتصادی خواه که دیدگاه آنان صرفا اقتصادی مطلق نباشد و دیدگاه اجتماعی هم داشته باشند که اگر چنین اتفاق مهمی بیافتد مسائل و مشکلات  جامعه هدف به راحتی مرتفع خواهد شد که جا دارد از شرکت سامسونگ که در راستای مسئولیت اجتماعی خود این کار بسیار ارزشمند و ارزنده را انجام داده تشکر و قدر دانی کرد و  ان شاءالله شرکتها و بنگاههای دیگر هم شرکت سامسونگ را الگو قرار داده و به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمایند.

 

            

 

         

 

           

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024