آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
99969

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
الخميس / 19 رجب / 1444
تاریخ میلادی :
Feb 09 2023
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-001.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

مراسم بزرگداشت روز جهانی عصای سفید بعلت تقارن با اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفــر در تاریخ 9/08/1398 رأس ساعت 9 صبح با حضور قائم مقام انجمن نابینایان ایران ،جمعی از مسئولین ، خیرین ، هیئت مدیره ، نابینایان ، کم بینایان و خانواده هایشان در محل سالن تدبر اداره آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و نواختن سرود مقدس جمهوری اسلامی برگزار گردید.

در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر منفرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان ضمن خیر مقدم و تشکر و قدر دانی از زحمات جناب آقای مهندس شادکام و اعضاء هیئت مدیره خواستار تبیین فلسفه عصای سفید شدند.

در ادامه کلیپی از فعالیت های نمایندگی انجمن برای حاضرین پخش گردید.

سپس جناب آقای یعقوبی رئیس اداره بهزیستی شهرستان ارسنجان گزارشی از عملکرد حوزه فعالیت خود ارائه نمودند.

آنگاه دو تن از نابینایان و کم بینایان با خواندن شهر و دکلمه به مجلس رونقی خاص بخشیدند.

جلسه با سخنان جناب آقای حاج جعفر بستانی رئیس هیئت مدیره نمایندگی انجمن ادامه یافت ایشان در سخنان خود ضمن خیر مقدم به مجموعه حاضر در سالن تدبر از حضور غیر ارسنجانی هایی که دل در گرو خدمت به مجموعه نابینایان و کم بینایان بسته اند و در جلسه شرف حضور داشتند قدر دانی نمودند و با بهره گیری از فرهنگ و پیامهای قرآنی نص صریح قرآن کریم را در رابطه با قرائت آیات نورانی قرآن به هر طریق ممکن بیان نمودند و ضمن گلایه از ضعف مسدولین و متولیان امر آموزش در قرائت قرآن کریم پس از چهل سال از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ، این امر را زیبنده جامعه اسلامی ندانستند و از مدیران آموزشی حاضر در جلسه و خیرین خواستند که در نشر این فرهنگ غنی قرآنی تلاش مضاعفی بعمل آورند.

وی در ادامه با نگاهی به بخشی از آیه 156 سوره مبارکه بقره که به آیه استرجاع مشهور می باشد با بیان این نکته که ما انسانها در فعالیتهای روزمره و رفتن به مجالس جشن و عروسی ابتدا در صدد فراهم آوردن هدیه می باشیم و شایسته نیست انسان پس از عمری زندگی با دست خالی به پیشگاه معبود ازلی مشرف شود.

ایشان اظهار داشتند یقینا تا افراد به درجه محسنین نرسند نمی توانند خیری به جامعه برسانند و با بیان خاطره ای از اوایل خدمت خود در آموزش و پرورش خطاب به مسئولین ، این نکته را متذکر شدند که اگر مسئولی ذاتا خدمتگزار باشد از برخورد او با ارباب رجوع و بدرقه آن تا پشت درب اتاق خود مشهود می باشد.

در پایان اعلام نمودند که همسر و ورثه حاج محمد ابراهیم رحیمی قطعه زمینی به مساحت 1600 متر مربع جهت ساخت مکان نمایندگی انجمن به این مجموعه اهداء نموده اند و از اقدام خداپسندانه این اعضاء تشکر و قدردانی بعمل آوردند.

در این بخش از مراسم هنرمند نوجوان با اجرای موسیقی توجه حاضرین را به خود جلب نمود.

در این حال قائم مقام انجمن نابینایان ایران جناب  آقای مهندس منصور شادکام در میان ابراز احساسات حاضرین پشت تریبون قرار گرفتند و ضمن پاسخ به ابراز احساسات و خیر مقدم از تعامل اداره آموزش و پرورش و شخص جناب آقای دکتر منفرد و همکارانشان با نمایندگی انجمن نابینایان ایران تشکر و قدردانی بعمل آوردند.

وی با ارائه آماری از تعداد نابینایان و کم بینایان جهان به آمار نابینا و کم بینا در کشور اشاره نمودند.و در ادامه سخنانشان ضمن ابراز خرسندی از تصویب قانون جامع حمایت از معلولین به ملاقاتهای خود با معاون اول رئیس جمهور جناب آقای دکتر جهانگیری ، وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی جناب آقای دکتر شریعت مداری ، نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر پزشکیان و جناب آقای دکتر قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور جهت پیگیری مسائل و مشکلات نابینایان اشاره کردند.

ایشان  اظهار داشتند این قانون قبل از تحریم های ظالمانه به دوازده هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داشته و اکنون پس از تحریم به بیست و دو هزار میلیارد تومان بالغ شده است و علی رغم اختصاص هزار میلیارد تومان به این امر مهم که تا کنون در آستانه 23 مهر اختصاص نیافته است ابراز امیدواری نمودند که مبلغ فوق الذکر به زودی به حساب سازمان بهزیستی کشور واریز شود تا طعم شیرین آن را معلولین از جمله نابینایان و کم بینایان بچشند.

وی در ادامه سخنان خود ضمن بیان فلسفه عصای سفید به ضعف فرهنگسازی و نبود فرهنگ استفاده از این نماد همگان را به تلاش در جهت فرهنگسازی برای عبور و مرور معلولین از جمله نابینایان و کم بینایان دعوت نمودند .

قائم مقام انجمن نابینایان ایران گذری به فعالیتهای شرکت سامسونگدر راستای مسئولیت اجتماعی زدند و خواستار احساس مسئولیت همگان با توجه به دو اصل مسلمانی و تشیع در قبال هم نوعان خود شدند.

ایشان در پایان بیانات خود از اقدام خداپسندانه ورثه مرحوم حاج محمد ابراهیم رحیمی در اهداء زمین جهت ساخت مکان نمایندگی انجمن تقدیر و تشکر بعمل آوردند و خواستار کمک خیرین جهت ساخت ای مجتمع فرهنگی گردیدند.

این مراسم با اهداء جوایز و لوح تقدیر به گروه سرود و برگزیدگان کم بینا و نابینا به پایان رسید .

     

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024