آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
99949

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
الخميس / 19 رجب / 1444
تاریخ میلادی :
Feb 09 2023
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-008.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

به نام خدا

            بمناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی که از 24 آبان ماه لغایت 30 آبان در تقویم نامگذاری شده است نمایندگی انجمن نابینایان ایران ارسنجان برای اولین بار در سطح شهرستان در صدد برآمد که با دعوت از مؤثرین در امر آموزش و فرهنگ گامی در جهت نشر فرهنگ مطالعه که آیات و روایات نیز بر آن صحه گذاشته بردارد به همین مناسبت در شش جلسه با شعار کتاب و کتابخوانی را جدی بگیریم  هر روز بعد از ظهر از ساعت 16:00 آغاز می گردید به این رویداد مهم پرداخت.

در مراسم افتتاحیه که با حضور اعضاء هیئت مدیره و دانش آموزان برگزار گردید میزبان سرکار خانم ابراهیمی مدیر کتابخانه عمومی شهرستان و حاج آقا موسوی از روحانیت معظم بودیم .پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رئیس هیئت مدیره جناب آقای حاج جعفر بستانی ضمن خیر مقدم و تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و میلاد پیامبر اکرم و امام صادق علیه السلام به اهمیت مطالعه اشاره و توجه همگان را به نشر فرهنگ مطالعه جلب نمودند.سپس سرکار خانم ابراهیمی با ارائه آماری از کتابخانه های موجود در سطح شهرستان و تعداد کتب مربوط به کودک و بزرگسالان همگان را به نشر مطالعه و کتابخوانی فراخواند.آنگاه جناب آقای موسوی طی سخنانی قداست کتاب را متذکر شدند و از آحاد جامعه خواستند که ضمن احترام به کتاب مطالعه را جدی بگیرند.در ادامه یکی از مددجویان تحت پوشش خاطرات خود را پیرامون مطالعه بیان نمود و به این نکته اذعان کرد که نابینایی و کم بینایی مانعی بر سر راه رشد فکری نمی باشد.

          اولین روز برگزاری هفته کتاب پذیرای رئیس محترم اداره بهزیستی جناب آقای یعقوبی و همکارشان جناب آقای خادمی بودیم . در این جلسه طبق برگزاری جلسات رئیس هیئت مدیره به حاضرین در جلسه خیر مقدم عرض نمودند سپس جناب آقای یعقوبی در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته کتاب و بسیج از تعامل سازنده خود با نمایندگی انجمن نابینایان سخن به میان آوردند و با بیان این نکته که مطالعه کتاب انتقال دانش از نسلهای گذشته به نسل آینده است این نکته را متذکر شدند که کتاب و کتابخوانی آرامش روحی را به دنبال دارد در حاشیه برگزاری این جلسه اعضای حاضر با حضور در جشنواره انار از غرفه اختصاصی نمایندگی انجمن نابینایان بازدید به عمل آمد و با کارهای دستی و هنرهای مددجویان آشنا شدند و در این مراسم یکی از نابینایان با نواختن گیتار همگان را به هیجان واداشت.

         دومین جلسه برگزاری هفته کتاب در خدمت جناب آقای دکتر منفرد مدیر محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان و همراهانشان بودیم. در این جلسه جناب آقای بستانی ضمن تشکر و قدردانی از حضور در ساعت غیر اداری در این مکان و عرض خیر مقدم اهمیت فرهنگ کتاب و کتابخوانی را گوشزد نمودند و رسالت اصلی مراکز فرهنگی و آموزشی را تشویق و ترغیب نسل جوان دانستند.در ادامه مراسم جناب آقای دکتر منفرد طی سخنانی از حضور خود در جمع نابینایان و کم بینایان ابراز خرسندی نمودند و آمادگی خود را جهت همکاری با این نمایندگی در تهیه و چاپ کتابهای داستانی به صورت بریل اعلام کردند.

         در سومین روز برگزاری هفته پاس داشت کتاب و کتابخوانی مدیر محترم کانون فرهنگی تربیتی شهید باهنر سرکار خانم مژگان رحیمی به همراه جمعی از اعضای انجمن امور اجتماعی کانون با حضور در جمع نابینایان و کم بینایان با وسایل آموزشی این قشر از جامعه آشنا شدند و پس از خیر مقدم رئیس هیئت مدیره مسئول کانون در سخنانی اهمیت مطالعه را آنقدر در جامعه تاثیر گذار دانستند که جهل و نادانی سرنوشت انسان را به گونه ای رقم می زند تا جایی که جامعه را دچار انحطاط و پستی می کند. وی در این جلسه قول مساعد داد درصورت برگزاری جشنواره که قرار است در مرکز استان آذرماه 98 برگزار شود یک غرفه اختصاصی به انجمن تعلق گیرد تا مددجویان بتوانند آثار دستی خود را در معرض نمایش و فروش بگذارند. در پایان این جلسه سرکار خانم محبوبه ابراهیمی کتابدار کتابخانه دیجیتال گویای سامسونگ پیرامون کار با دستگاههای موجود در کتابخانه توضیحاتی ارائه دادند.

         در چهارمین روز برگزاری جناب آقای زارعی رئیس محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) و دو تن از همکارانشان با حضور در جو صمیمی نابینایان و کم بینایان با آنان گفتگو کردند و ابراز امیدواری نمودند که در حد توان به این نمایندگی کمک نمایند. در ادامه این جلسه یکی از نابینایان با استفاده از خط بریل به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت و دو تن از نابینایان که آیاتی از کلام الله وحی را حفظ بودند قرائت نمودند.

         در اخرین روز برگزاری گرامی داشت هفته کتاب و کتابخوانی مراسم اختتامیه با حضور اعضای هیئت مدیره و همه کسانی که در طول هفته از ادارات ، نهادها و ارگانها در جلسات شرکت داشتند و دانش آموزان نمایندگی انجمن در محل خیریه باب الحوائج برگزار گردید. زینت بخش این جلسه آیاتی چند از کلام الله مجید بود که توسط قاری نوجوان خانم فاطمه رحیمی قرائت شد. سپس رئیس هیئت مدیره با عرض خیر مقدم مجددا اهمیت کتاب و کتابخوانی را مد نظر قرار دادند .آنگاه نائب رئیس هیئت مدیره جناب آقای مصطفی نوروزی گزارشی از جلسات برگزار شده در هفته کتاب ارائه نمودند.در ادامه دوتن از دانش آموزان خانم زهرا نعمت الهی و حنانه زارعی به شاهنامه خوانی و غزلخوانی دیوان حافظ پرداختند و یکی از مددجویان آقای مصطفی طلائی با نواختن سنتور و دف نشاط خاصی به جلسه بخشید.در آخر ، جلسه با اهداء جوائز به مسئولین شرکت کننده در هفته کتاب و لوح تقدیر مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس به جناب آقای حاج جعفر بستانی به پایان رسید و مجری جلسه با این دوبیتی ابراز امیدواری نمودند که در سالهای آتی این مراسم در سطح گسترده تری برگزار گردد.

                                                                                         مهربان یار قدیمی نام آن باشد کتاب                                             جهل را گر منکری آید ز قرآن این خطاب

                                                                                        هست تعلیم و تعلم راهگشای زندگی                                                این میسر نیست جز به انس دائم با کتاب

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024