آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
99990

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
الخميس / 19 رجب / 1444
تاریخ میلادی :
Feb 09 2023
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-004.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

 

آغاز زمستان امسال برای ما اعضای تحریریه مانا، گاهِ شور بود و تلاش. تلاشی که بالاخره نتیجه داد و با حمایت انجمن نابینایان ایران و پشتیبانی بانک مسکن، چراغی نو در بین نشریات کم تعداد حوزه نابینایان روشن شد. امید است بتوانیم با همیاری و همفکری شما و با اتکا به دانش اعضای تحریریه این ماهنامه، منبع مطالعاتی درخوری را در اختیار مخاطبانمان قرار دهیم.

عناوین ماهنامه مانا شماره یک

یادداشت مدیر مسئول

امیر سرمدی: فعال رسانه‌ای

صحبت از آغاز یک راه است. آغاز یک اقدام فرهنگی، آن هم توسط یکی از با سابقه‌ترین سازمان‌های مردم‌نهاد در ایران. انجمن نابینایان ایران که بیش از 26 سال سابقه فعالیت دارد. دروغ چرا، به نظر نگارنده شاید برای این شروع و داشتن یک نشریه تخصصی برای نابینایان خیلی دیر شده باشد، اما فرصت دادن به جوانان و نابینایان اهل قلم، خود نشان دهنده آغاز تغییرات بنیادین در این انجمن است.

دیدن نوشته

 

گزارش فعالیت‌های انجمن نابینایان ایران + فایل صوتی

منصور شادکام قائم‌مقام انجمن

انجمن نابینایان ایران، مؤسسه‌ای خیریه است که از ۱۳۷۳ با موضوع فعالیت فرهنگی، اجتماعی، حمایتی، رفاهی، آموزشی، مشاوره و توانبخشی تأسیس شده است. این انجمن در تمام موضوعات فوق به جامعه هدف خدمات می‌رساند. فعالیت‌های منسجم فرهنگی انجمن در واقع از ۱۳۹۱ شروع شد؛

دیدن نوشته

 

مروری بر نشریات و وبسایت‌های خارجی ویژه آسیب دیدگان بینایی + فایل صوتی

امید هاشمی: فعال رسانه‌ای

به یک اسم فکر می‌کردم برای صفحه‌ای که قرار است در آن به سراغ نشریات، وبسایت‌ها و وبلاگ‌های نابینایان آن سوی مرز‌ها بروم و آخرین مطالبشان را تورق و بازگو کنم. خودم را پشت یک پیشخوان تصور کردم در موقعیتی که نشریات را رویش ریخته‌ام و یکی یکی می‌گشایم و ورق می‌زنم و آنچه را که احساس می‌کنم برای مخاطبان آن سوی پیشخوان اندک جذابیتی دارد، باز می‌خوانم. این شد که تصمیم گرفتم اسم قرارگاه مجازیمان را پیشخوان بگذارم. پس، پیشخوان قرار است جایی باشد که من و شما هر ماه دورش جمع می‌شویم و آنچه را که در طول یک ماه گذشته برای نابینایان به انگلیسی منتشر شده با هم مرور می‌کنیم.

دیدن نوشته

 

پای صحبت والدین نابینا: نکاتی درباره تربیت فرزندان زیر ۳ سال

فاطمه جوادیان : کارشناس نابینایان اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گیلان

فاطمه جوادیان هستم و به واسطه تجربه زیسته، حضور در مجامع مختلف نابینایان، تعلیم کودکان نابینا، تهیه برنامه‌های آموزشی با موضوع مهارت‌های زندگی برای یک فرد نابینا  و همچنین مطالعه زندگی نابینایان موفق تا حد زیادی با اصول زندگی افراد نابینا آشنا شده ام.

بنا داریم در شماره‌های مختلف این ستون، به خانه‌های گرم شما بیاییم تا رسم زندگی بیاموزیم.

دیدن نوشته

 

نگاهی به آخرین پژوهش‌های روان‌شناسی با رویکرد آسیب‌دیدگان بینایی

زهرا همت: کارشناس ارشد روان‌شناسی، آموزگار سازمان آموزش و پرورش استثنایی

بر خلاف ایران که پژوهش در حوزه‌های مرتبط با نابینایان فقط به خودِ افراد نابینا یا اطرافیانشان محدود می‌شود، در دنیا هر روز شاهد تعداد قابل توجهی پژوهش علمی هستیم که نابینایی و مسائل مربوط به آن را دست‌مایه تحقیق خود قرار داده‌اند. آگاهی از جزئیات آخرین پژوهش‌هایی که در موضوعات مختلف علمی در خصوص نابیناییی صورت می‌گیرد می‌تواند راه را برای ایده‌پردازی پژوهش‌گران فارسی زبان باز کند و به مرور زمان، منبع قابل قبولی را برای پژوهش‌گران فراهم آورد. از همین رو از این ماه در هر شماره از ماهنامه مانا به شرح و توضیح یک مقاله علمی خواهیم پرداخت.

دیدن نوشته

 

از کاربرد هوش مصنوعی در چشمپزشکی تا آثار مخرب درمان‌های خیالی: مرور اخبار پزشکی و سلامت

مجتبی خادمی: کارشناس زبان انگلیسی، بنیان‌گذار اولین سایت فارسی ویژه نابینایان

من، مجتبی خادمی، در این سرویس، تلاش می‌کنم آخرین و مهمترین اخبار و نکات حوزه پزشکی را گرد‌آوری و ترجمه کنم تا با‌هم مطالعه کنیم. هدف از این سرویس، ارائه محتواییست که همیشه در رسانه‌های صوتی تصویری، مکتوبات کاغذی، و سایت‌های اینترنتی، به راحتی و دقیق در دسترس نیست ولی به شدت مورد نیاز است.

دیدن نوشته

 

استانداردهای چندگانه در استخدام افراد دارای معلولیت

ابوذر سمیعی: دانشجوی دکتری سیاست‌گزاری فرهنگی

یکی از مهمترین دغدغه‌های همه افراد، اشتغال و متعاقب آن کسب درآمد است. شاغل بودن البته تنها از منظر اقتصادی حائذ اهمیت نیست. خود‌ارزشمند پنداری، افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس و احساس مفید بودن، جنبه‌های دیگر اشتغال است که اگر فراتر از بعد اقتصادی نباشد، قطعا از آن فروتر نیست. به همه دلایل مذکور، موضوع اشتغال برای افراد دارای معلولیت نیز بسیار پر‌اهمیت است.

دیدن نوشته

 

مرور تازه‌های کتاب صوتی

رقیه شفیعی: کتاب‌دار نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور

هدف از تألیف و تدوین این صفحه، معرفی کتاب‌هایی است که به تازگی در مراکز گوناگون تولید کتاب‌های گویا به زیور صدا آراسته شده‌اند. مبنای کار ما در هر شماره انتشار لیست نسخه صوتی کتب در ماه قبل از آن شماره خواهد بود

دیدن نوشته

دونده نابینا، گرفتار در بین زامبی‌ها + فایل صوتی

علیرضا نصرتی: گیمر نابینا

علیرضا نصرتی معروف به Dark Alireza یکی از بازی‌باز‌های نام‌آشنای نابینا، قرار است در این سلسله نوشته‌ها به معرفی بازی‌های نابینایی طراحی شده برای پلتفرم‌های ویندوز، اندروید و IOS بپردازد. اگر به انواع بازی علاقه دارید با او همراه شوید.

دیدن نوشته

دانلود نسخه متنی مجله الکترونیکی نابینایان ایران (مانا) شماره 1

دانلود نسخه WORD

دانلود نسخه PDF

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024