آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
99957

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
الخميس / 19 رجب / 1444
تاریخ میلادی :
Feb 09 2023
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-008.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

 

نماینده مردم در مجلس یازدهم، از پیشنهاد طرحی در جهت تکمیل قانون حمایت از معلولان با استفاده از ۳۴ ماده مغفول مانده در دوره قبل مجلس خبر داد.
عبدالناصر درخشان در تشریح جزییات نشست با اعضای  کمیته حقوقدانان روشندل موسسه توسعه حقوقی فقر زدایی با بیان اینکه هدف از این نشست شناسایی مشکلات جامعه معلولان و ارائه راهکار با بهره‌مندی از نظرات خود آنها برای برون رفت از این وضعیت بود، گفت: در این نشست معلولان حقوقدان به بیان مشکلات خود در حوزه‌های مختلف پرداختند و از عدم اجرای مصوبات مجلس در خصوص قانون حمایت از معلولان توسط دولت به بهانه کمبود بودجه انتقاد کردند.نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نگاه جامعه به قشر معلول از دیگر مشکلاتی بود که در این نشست به آن اشاره شد که مانع از استفاده از توانمندی‌های آنها شده است.
وی تصریح کرد: متاسفانه برغم اینکه معلولان حدود 12 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند اما پیوسته مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند و با محدودی‌‌های بسیاری مواجه هستند و این در حالی است که بسیاری از آنها دارای توانمند‌ی‌هایی فراتر از سایر افراد جامعه هستند.
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس، یادآور شد: قانون جامع حمایت از معلولان در سال 96 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما توجه به حوزه استخدام و تامین معیشت این قشر و استفاده از ظرفیت 60 درصدی اشتغال و مناسب‌سازی جامعه برای حضور آنها تاکنون نادیده گرفته شده است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: امیدواریم با همراهی سایر نمایندگان مجلس گامی اساسی در جهت رفع مشکلات جامعه معلولان کشور با بهره‌مندی از راهکارهای این قشر برداریم. همچنین مجلس از بُعد نظارتی برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان ورود پیدا کرده، ضمن اینکه مواردی که در زمان بررسی این لایحه در دوره قبل مجلس مغفول مانده است مورد توجه قرار خواهد گرفت . کما اینکه از 63 ماده پیشنهاد داده شده، 34 ماده به تصویب مجلس رسیده است و 29 ماده آن که بیشتر به مباحث فرهنگی و آموزشی توجه داشته از لایحه مذکور حذف و به صورت تصویب نامه ابلاغ شده بود که متاسفانه این مواد نیز اجرا نشدند.
خبرگزاری خانه ملت

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024