آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
99981

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
تاریخ قمری :
الخميس / 19 رجب / 1444
تاریخ میلادی :
Feb 09 2023
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-004.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

 

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش میزان یارانه دهک‌های پایین جامعه هنوز نهایی نشده اما پیش‌بینی می‌شود یارانه نقدی مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان برای هر نفر افزایش یابد.وحید جلال‌ زاده با اشاره به برخی اختلاف نظرها درخصوص بودجه ۱۴۰۰ گفت: این بودجه هنوز نهایی نشده اما آنچه همه نمایندگان مجلس در آن اتفاق نظر دارند، ضرورت افزایش میزان یارانه دهک‌های پایین، افزایش پرداختی کمک هزینه مددجویان نهادهای حمایتی و تامین مسکن مددجویان، معلولان و محرومان است.
وی با بیان اینکه اکنون تفاوتی بین افراد غنی و فقیر در پرداخت یارانه وجود ندارد، افزود: یارانه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی طبق سال‌های گذشته همچنان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است و این در حالیست که این میزان یارانه برای سایر دهک‌ها نیز پرداخت می‌شود. این رقم طی سال‌های متمادی افزایش نیافته و سهم دهک‌های پایین از یارانه، فقط در ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان و یارانه معیشتی خلاصه می‌شود و مستمری پرداختی برای مددجویان نیز کفاف هزینه زندگی این خانوارها را نمی‌دهد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در تلاش هستیم تا حداقل یارانه دریافتی افراد دهک‌های پایین و خانوارهای ضعیف و مددجویان تحت پوشش به حداقل ۲۵۰ هزار تومان افزایش یابد.
جلال‌زاده افزود: تقریبا برای هر خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی از محل یارانه‌ها، یک میلیون تومان ماهانه پرداخت می‌شود و علاوه بر این تلاش می‌شود پرداخت کمک هزینه ماهانه به این خانواده‌ها نیز در سال ۱۴۰۰ افزایش یابد که در صورت افزایش این رقم‌ها، وضعیت معیشتی خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد بهبود می‌یابد.
وی با اشاره به تلاش‌های نمایندگان مجلس در راستای تامین مسکن خانوارهای زیر پوشش نهادهای حمایتی گفت: اولویت مسکن مددجویان بهزیستی با خانواده‌های چند معلولی و اولویت مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در قالب خانواده‌های ایتام تحت حمایت است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ یادآور شد: در بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق، رقم‌های قابل توجهی در بحث حمایت از مددجویان در نظر گرفته شده که امیدواریم محقق شود.
جلال‌زاده یادآور شد: با توجه به اینکه بودجه هنوز نهایی نشده، نمی‌توان در خصوص اعداد و ارقام آن به صورت جزئی اظهار نظر کرد اما آنچه همه نمایندگان مجلس در آن اتفاق نظر دارند، ضرورت افزایش میزان یارانه دهک های پایین، افزایش پرداختی کمک هزینه مددجویان نهادهای حمایتی و صاحب مسکن شدن مددجویان به ویژه معلولان است.
ایرنا

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024