آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
78215

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸
تاریخ قمری :
الخميس / 18 صفر / 1441
تاریخ میلادی :
Oct 17 2019
ساعت :

تلگرام

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-008.JPG

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps

 

گزارش روابط عمومی وبسایت نمایندگی انجمن نابینایان ایران ارسنجان طی مراسمی روز جهانی نابینایان 23 مهر (ایمنی عصای سفید) مصادف با 15 اکتبر توسط انجمن نابینایان ایران گرامی داشته شد.

 

این مراسم روز سه شنبه مورخ 24/7/97 رأس ساعت 10 صبح در مجتمع فرهنگی ایوان شمس تالارآفتاب ابتدای اتوبان کردستان در تهران برگزار گردید.

 

در این جمع صمیمی که با همت انجمن نابینایان ایران و کانون معلولین شهرداری تهران و با مشارکت سازمان بهزیستی کشور ، شهرداری تهران (معاونت اجتماعی و امور فرهنگی و اداره کل سلامت شهرداری) و حامیان انجمن نابینایان ایران .. بانک مسکن بانک صادرات بانک تجارت و امید تجارت بانک آینده و شرکتهای حامی .. شرکت پارس حیّان شرکت پکتوس شرکت بارمان پارسه تات و شرکت بایودنت برگزار گردید.

 

در این محفل با شکوه جمعی از مسئولین از جمله جناب آقای مهندس باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین ، جناب آقای دکتر نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ، جناب آقای دکتر شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ، سرکارخانم پور آقایی معاون محترم اداره نظارت بر قوانین و مقررات بانک مرکزی ، جناب آقای منوچهر هادی کارگردان فرهیخته سینما ، تئاتر و تلویزیون ، جناب آقای دکتر ذوالفقارنصب از چهره های شاخص ورزشی ، جناب امیر سرتیپ علیزاده از امرای ارتش جمهوری اسلامی ایران جناب آقای سلطان آبادی نماینده محترم آیت اله ری شهری از تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی حضرت حجت الاسلام و المسلمین پهلوانی - جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان بهزیستی کشور و تهران جمعی از مدیران شهرداری آقای مهندس سعیدی مبین مدیر سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولین روابط عمومی بانک مسکن واحد ارتباطات و تبلیغات بانک تجارت - جمعی از دبیران مناطق 22گانه شهرداری تهران جمعی از هنرمندان و مدیران تشکلات سازمانهای مردم نهاد و جمعی از نابینایان و خانواده هایشان و اصحاب رسانه ، جرائد ، نشریات و خبرگزاری ها با مجری گری مجری توانمند و فرهیخته تلویزیون سرکار خانم دکتر امینیان و خیرین و اعضای هیئت مدیره انجمن نابینایان ایران حضور داشتند.

 

در این مراسم که رأس ساعت 10 صبح آغاز گردید ابتدا تلاوتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از قاریان نابینا قرائت گردید.

 

سپس آقای علی اکبر جمالی مدیر عامل انجمن نابینایان ایران ضمن عرض خیر مقدم به حضار خواستار اجرای دقیق مفاد قانون حمایت از معلولین گردید.

 

سپس کلیپی از انجمن پخش و بعد از آن دبیر کانون معلولین شهرداری تهران گزارشی از عملکرد کانون معلولین در حوزه نابینایان ارائه دادند.

 

سپس جناب آقای داریوش فرضیایی (عموپورنگ) اقدام به برنامه هنری خود نمودند و نشاطی به این مراسم دادند و گروه سرود مرکز نابینایان خزانه به هنر نمایی پرداختند.

 

 سپس قائم مقام انجمن نابینایان ایران و دبیر کتابخانه های گویای نابینایان و کم بینایان سامسونگ کشور جناب آقای مهندس منصور شادکام ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان گزارش مختصری از عملکرد انجمن نابینایان ایران ارائه دادند که در این گزارش ایجاد و افتتاح 3 باب کتابخانه گویا در شهرهای کرمان ، ایلام و بوشهر و پرداخت هزینه های سرویس ایاب و ذهاب اعضای کتابخانه ها و هزینه های حق الزحمه مربیان و میان وعده غذایی و هزینه خرید تجهیزات کتابخانه ها که همگی توسط شرکت سامسونگ در راستای مسئولیت اجتماعی پرداخت گردیده است  ، خواستار حضور اشخاص حقیقی و حقوقی در راستای مسئولیت اجتماعی خود جهت رفع مشکلات نابینایان و کم بینایان کشور تاکید نمودند .

 

وی افزودند سال گذشته تعداد 57 نفر از اعضاء به کربلای معلی ، بیش از 300 نفر به شهرهای زیارتی و سیاحتی ، توزیع  500 بسته لوازم التحریر بین اعضاء ، توزیع بیش از 1000 سبد کالا و پرداخت وام به 87 نفر و کمکهای درمانی و بلاعوض به تعداد بیش از 172 نفر و توزیع بیش از 100 مورد لوازم توانبخشی و زندگی و 30 سری جهیزیه و پیگیری مناسب سازی بانکها که در این راستا تعداد 98 شعبه به سامانه خدمات بانکی مجهز شدند و آموزش اعضاء در زمینه های بریل ، کامپیوتر ، جهت یابی ، فرش بافی ، گلیم بافی ، کیف دوزی ، صنایع دستی و... از اهم گزارش عملکرد انجمن نابینایان ایران در سال گذشته می باشد. و همکاری با دانشگاه شهید بهشتی در خصوص طرح ژنتیک و تفاهم نامه با شرکت صنایع آموزشی در خصوص ماشین های تایپ بریل.

 

قائم مقام انجمن نابینایان افزودند : دغدغه های اصلی نابینایان در کشور ارتقاء فرهنگ جامعه ، حرفه آموزی ، اشتغال و مناسب سازی می باشد که با انتقاد شدید از متولیان امر مناسب سازی خواستار رسیدگی جدی به وضع موجود شدند و همچنین ازمدیرعامل اتوبوسرانی و مدیریت سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولین خواستند تا نسبت به رفع مشکلات سرویس ایاب و ذهاب نابینایان و نوسازی ناوگان این سامانه و افزایش تعداد اتومبیل های خدمات رسان به تعداد 150 دستگاه شدند.  چون سرویس ایاب و ذهاب به ویژه در شهر تهران برای این قشر اهمیت زیادی دارد ایشان همچنین از زحمات رانندگان این سامانه که درگرما و سرما تلاش زیادی برای سرویسدهی مینمایند تشکر و قدر دانی کردند.

 

وی ادامه داد : مقوله اشتغال ، مناسب سازی ، حرفه آموزی و فرهنگ سازی نیاز به عزم ملی و همت جمعی همه اقشار جامعه از جمله مسئولین را دارد.

 

ایشان گفتند با توجه به توانمندی های افراد نابینا متاسفانه از نظر شغل با مشکل جدی روبرو می باشند که این امر مهم نیاز به توجه جدی متولیان اشتغال در کشور می باشد.

 

وی ادامه دادند که ماده 28 آئین نامه داخلی مجلس که حق مسلمی از نابینایان را گرفته باید اصلاح تا نابینایان هم بتوانند در جامعه مثل سایر افراد عادی از فرصت برابر برخوردار باشند. در ادامه ایشان گفتند این قشر از جامعه دارای مشکلات فراوانی می باشند که سازمان بهزیستی کشور با برنامه ریزی دقیق ، هدفمند ، مدیریت صحیح و استفاده از مشاورین نابینای متخصص و متعهد نسبت به رفع این مشکلات اقدام نمایند.

 

ایشان با اشاره به روایت من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق از همه کسانی که طی سالهای گذشته جهت رفع مشکلات عزیزان نابینا تلاش نمودند از جمله مدیران سازمان بهزیستی کشور به ویژه جناب آقای دکتر نحوی نژاد و کارشناسان و مددکاران تشکر و قدر دانی نموده و به همه ی این عزیزان خسته نباشی و خداقوت گفتند.

 

ایشان در پایان از بانکها به ویژه بانک مسکن بانک صادرات بانک تجارت - بانک آینده و از شرکتهای شرکت سامسونگ شرکت پارس حیّان شرکت پکتوس شرکت بارمان پارسه تات و شرکت بایودنت تشکر و قدردانی نموده و خواستار حمایت بیشتر از این انجمن در راستای مسئولیت اجتماعی خود جهت رفع مشکلات این قشر از جامعه شدند.

 

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024