آمار سایت

تعداد بازدید مطالب
93422

ماژول تاریخ شمسی،قمری،میلادی همراه با ساعت

تاریخ شمسی :
جمعه - ۱ بهمن - ۱۴۰۰
تاریخ قمری :
الجمعة / 18 جماد ثاني / 1443
تاریخ میلادی :
Jan 21 2022
ساعت :

تلگرام

انجمن نابینایان ایران _ تهران

تصاویر اتفاقی

1395-05-02-004.JPG

خدمات ارائه شده به اعضا

مناسبت ها

فرم ورود

Google Maps


 

 

صفحه خوان JAWS از آن دست نرم افزار هایی است که به روز شدنش هر بار موجی از امید را در دل کاربران راه می اندازد. اپلیکیشنی که از اواخر دهه هفتاد شمسی یار و یاور نابینایان ایرانی است و با هر به روز رسانی، یک بغل امکانات تازه و کار راه انداز را به کاربران عرضه می کند. در نسخه جدید JAWS که با شماره ۲۰۲۱ روانه بازار شده در کنار رفع اشکال های جور و واجور و امکانات و تسهیلات ریز و درشتی که در محیط های مختلف به این صفحه خوان اضافه شده، دو ابزار تازه، توانسته نظر علاقمندان را به خود جلب کند. دستیار صوتی و شناسایی هوشمند تصاویر. در باره دستیار صوتی پیشتر چیز هایی نوشتیم اما قابلیت شناسایی هوشمند تصاویر دقیقاً چیست و کاربران چطور می توانند از آن استفاده کنند؟

 

آنچه دو برادر نابینای آمریکایی را به یک برند تبدیل کرد

برای راه اندازی یک کسب و کار شخصی دلایل مختلفی می توان تصور کرد. یکی دلش می خواهد به دنبال علاقه های شخصیش باشد. آن دیگری دوست دارد پیش از رسیدن به سن بازنشستگی، به اندازه ای درآمد کسب کند که دوران پیری را به راحتی بگذراند. یکی دیگر هم ممکن است از مرئوس بودن خسته شده باشد و ترجیح بدهد خودش رئیس خودش باشد. این دلایل هرچه که باشد، به هر حال Bradford و Bryan Manning را بر آن داشته تا تجارت یا به اصطلاح امروزی ها بیزینس شخصی خودشان را راه بیندازند.

 

مسابقه کتابخانه های دیجیتال گویای نابینایان و کم بینایان سامسونگ کشور به مناسبت هفته کتاب که از ۲۴ آبان لغایت ۳۰ آبان بود، برگزار شد.

مهندس منصور شادکام، دبیر کتابخانه های گویای سامسونگ در خصوص این مسابقات گفت: در مجموع ۱۹۷ نفر در سه رده سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شرکت کردند که استان کرمانشاه در هر سه رده عناوین برتر را از آن خود کرد.

وی بیان کرد: مسابقات کتاب خوانی در راستای افزایش مطالعه در میان نابینایان صورت می گیرد و بازتاب حضور این تعداد شرکت کننده بیانگر استقبال آنها از کتابخانه های گویای سامسونگ است.

به دنبال جلسه پیشین دکتر مهدی علیخانی معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی و اجتماعی همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور به تاریخ ۲۹ مهرماه در دفتر انجمن نابینایان ایران، جلسه بررسی آموزش مهارت های فنی حرفه ای برای نابینایان به تاریخ شنبه اول آذرماه در سازمان فنی حرفه ای کشور برگزار شد.

 

 

گروه «سوینا» به مناسبت روز جهانی کودک، هزار دی وی دی ویژه کودکان نابینا را به شکل رایگان توزیع کرد.
به مناسبت روز جهانی کودک این گروه، هزار دی وی دی صوتی از برنامه «روی موج کودک» شامل مجموعه داستان‌های تابه‌تا و پلنگ صورتی را به شکل رایگان توزیع کرد.
این دی وی دی ها با حمایت دکتر مهشید عباسی در اختیار مدارس و تشکل‌های مردم‌نهاد ۲۳ شهر از استان‌های البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهار محال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان و … قرار داده شد.

 

 

کارشناسان در نشست «فقدان حمایت و نشر کتاب افراد دارای معلولیت (راهکارها و پیشنهادها)» اجرای قوانین موجود برای حمایت بیشتر از معلولان به‌ویژه افزایش دسترسی به منابع مطالعاتی با توجه به ظرفیت‌ جامعه معلولان را ضروری دانستند.
نشست «فقدان حمایت و نشر کتاب افراد دارای معلولیت (راهکارها و پیشنهادها)» با حضور مهندس منصور شادکام، قائم مقام انجمن نابینایان ایران و دبیر کتابخانه های گویای نابینایان سامسونگ و منصور برجیان، رئیس انجمن علمی و آفرینش‏‌های هنری معلولان ایران، جمعه(۳۰ آبان‌ماه)، در سرای اهل قلم مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

پخش زنده سلسله نشست های هفته کتاب در اینستا گرام خانه گتاب و ادبیات ایران

فقدان حمایت و نشر کتاب افراد دارای معلولیت (راهکارها و پیشنهادات )

سخنرانان : مهندس منصور برجیان - مهندس منصور شادکام

                       تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ | شناسه مطلب : ۲۲۳۸۹ | تعداد بازدید : ۳۸

 

كتاب ركن اصلي فرهنگ است

قائم مقام انجمن نابینایان ایران:

کتاب رکن اصلی فرهنگ است

کتابخوانی، از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی و ماندگار عصر حاضر است که امروزه به سبب حضور رقبای قدرتمندی مانند رایانه، تبلت، تلویزیون و ... با کم اقبالی مواجه شده است.

منصور شادکام، قائم مقام انجمن نابینایان ایران در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه، فرهنگ، یکی از ارکان اصلی جامعه و کتاب رکن اصلی فرهنگ است، گفت: قطعا اهمیت کتاب، کتابخوانی و مطالعه در هر کشور و آمار جمعیت کتابخوان و علاقه مند به مطالعه در جامعه، نشان دهنده پیشرفت آن کشور است. 

 

 

نگاهی به زندگی قهرمان جودوی نابینایان جهان

 

داستان زندگی قهرمان جودو نابینایان جهان و همسر کبدی‌کار وی می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای مخاطب داشته باشد. زندگی که در آغاز راه قرار دارد و می‌رود تا به الگویی برای یک خانواده موفق ورزشی تبدیل شود.

 

 

کمپانی Google از آن دست شرکت‌هایی است که خوشبختانه به موضوع دسترسی نابینایان به امکاناتش بسیار اهمیت می‌دهد. هر روز شاهد عرضه یک فناوری تازه یا مناسب‌سازی یک تکنولوژی قدیمی برای کاربران نابینا در این شرکت هستیم. نمونه‌اش هم عرضه صفحه کلید بریل است.

 

اما این صفحه کلید دقیقاً چیست و چطور کار می‌کند؟ سؤالی است که در این پست بدان جواب می دهیم.

 

به منظور ارج نهادن به موضوع کتاب و ترویج کتابخوانی طی سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سایر استان‌ها پیرامون توسعه کتابخانه‌ها در حوزه افراد دارای آسیب بینایی صورت گرفته که تسهیلگر فعالیت مطالعاتی، آموزشی و فرهنگی دانش آموزان، دانشجویان و سایر افراد این قشر بوده است.

 

 

استفاده از عصای سفید در بین نابینایان همواره با اما و اگرهایی رو به رو بوده است؛ از آنها که تازه راه استقلال را آغاز کرده اند و با نگرانی از نگاه و نگرش منفی مردم می گویند تا آنان که نمی توانند به عصای سفید اعتماد کنند و در کوچه و خیابان قدم نهند.

Copyright © 1395 کلیه حقوق برای انجمن نابینایان ایران - نمایندگی ارسنجان.
پشتیبانی : .فن اوری اطلاعات و ارتباطات 1024